قیمت لباس بیمارستانی یکبار مصرف مرغوب

چگونه می توان از آخرین قیمت لباس یکبار مصرف بیمارستانی در بازار مطلع شد؟

برای خرید یک لباس بیمارستانی مرغوب باید به چه عواملی توجه داشت؟

معمولا چه عواملی بر قیمت عرضه لباس یکبار مصرف استریل در بازار تأثیر می گذارند؟

آیا خرید لباس های یکبار مصرف به صورت تکی و خرد هم امکان پذیر است یا فقط به صورت عمده به فروش می رسند؟

در این مطلب ما قصد داریم به تمام این پرسش ها پاسخ دهیم.

پس اگر قصد خرید بهترین لباس بیمارستانی را دارید تا انتهای این مطلب ما را همراهی کنید.

قیمت لباس بیمارستانی یکبار مصرف مرغوب

صادرات لباس یکبار مصرف بیمارستانی به کشورهای دیگر

صادرات لباس یکبار مصرف بیمارستانی به کشورهای دیگربه طور کلی تولید لباس یکبار مصرف بیمارستانی مانند دیگر البسه نیست و نیازمند رعایت شرایط به خصوصی می باشد.

به همین دلیل هم هر کشوری توان تولید این البسه را با کیفیت بالا و قیمت مناسب ندارد.

اما جالب است بدانید که کشور ما به دلیل دسترسی که به مواد اولیه این البسه که همان پارچه اسپان باند است دارد و همینطور نیروی کار ارزان یکی از تولید کننده های اصلی این محصول در بازار جهانی به شمار می رود.

خوشبختانه تولیدات کشور ما در سال های گذشته فقط محدود به بازار داخلی نشده و بخشی از این تولیدات به دیگر کشور ها هم صادر شده است و این موضوع یعنی صادرات البسه پزشکی تا به امروز هم ادامه دارد.

البسه هایی که در کشور ما تولید می شوند معمولا بیشترین صادرات را به کشور های همسایه از جمله عراق و ارمنستان دارد و همینطور کشور های حوزه خلیج فارس هم از جمله وارد کننده های البسه های پزشکی ایرانی می باشند.

این صادرات در سال ها اخیر موجبات ارز آوری را به کشور فراهم کرده است و به نوعی موجب رونق اقتصادی هم شده است.

اما لازم به ذکر است که پتانسیل تولید در کشور ما بسیار بالا است و بهتر است که از تمام ظرفیت های آن استفاده شود.

مهم ترین نکته در خصوص محصولات صادراتی آن است که معمولا همین البسه ای که ما در بیمارستان های خود استفاده می کنیم صادر نمی شوند، بلکه لباس هایی با توجه به نیاز و سلیقه مقصد تولید می گردند.

همینطور این لباس ها دارای بسته بندی های متفاوت با نمونه های داخلی هستند. چرا که این بسته بندی ها باید استاندارد جهانی را داشته باشند و بر اثر جا به جایی و حمل و نقل صدمه ای به آن ها وارد نشود.

فروش عمده لباس بیمارستانی یکبار مصرف با قیمت مناسب

لباس یکبار مصرف همانطور که از نامش هم پیداست، باید پس از یک بار مصرف شدن در سطل زباله ریخته شود تا آماده بازیافت و استفاده مجدد گردد.

این بدان معنا است که این البسه به هیچ عنوان نباید شسته شوند و دوباره مورد استفاده قرار بگیرند.

به همین خاطر فروش لباس بیمارستانی یکبار مصرف معمولا به صورت عمده صورت می گیرد و کمتر فروشنده هایی هستند که اقدام به فروش تکی این محصولات کنند.

طبیعی است که قیمت فروش عمده این محصول در مقایسه با فروش تکی از قیمت پایین تری هم برخوردار خواهد بود.

اما اگر به دنبال خرید این محصول با قیمت مناسب هستید، باید بگوییم که علاوه بر خرید عمده عوامل دیگری هم هستند که بر قیمت این محصولات در بازار تأثیر می گذارند که از جمله آن ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • برند تولید کننده محصول (همانطور که می دانید در حال حاضر برند های زیادی هستند که به تولید البسه پزشکی می پردازند، طبیعی است که این برند ها از لحاظ قیمت تفاوت زیادی با هم داشته باشند)
 • شیوه خرید شما که می تواند اینترنتی و یا حضوری باشد (بسته به اینکه از فروشنده این محصول چقدر فاصله دارید و خریدتان را به صورت حضوری انجام می دهید یا اینترنتی، قیمت نهایی فروش محصول هم می تواند متغیر باشد)
 • کیفیت محصول (پارچه هایی که البسه پزشکی از آن تولید می شود دارای انواع مختلف با کیفیت های متنوع است که هر کدام قیمت مختلفی هم دارند)
 • نوسانات بازار (این نوسانات در هر بازاری به دلایل مختلفی از جمله جنگ و رکود می تواند صورت بگیرد که طبیعتا بر قیمت محصول هم مؤثر خواهد بود)
 • میزان عرضه و تقاضای بازار (طبیعی است که هر چقدر عرضه از تقاضا بیشتر باشد، قیمت نهایی محصول کمتر خواهد بود و بالعکس)

بنابراین اگر به دنبال خرید لباس پارچه ای بیمارستانی یکبار مصرف با قیمت مناسب هستید، حتما باید به تمام مواردی که ذکر شد توجه کافی داشته باشید.

راهنمای خرید بهترین لباس بیمارستانی یکبار مصرف

راهنمای خرید بهترین لباس بیمارستانی یکبار مصرفهمانطور که پیش از این هم گفتیم، لباس های بیمارستانی بسته به پارچه ای که در تولید آن ها به کار رفته است دارای انواع مختلفی هستند.

به همین خاطر شاید انتخاب و خرید بهترین لباس کار چندان راحتی نباشد.

در این بخش ما به بررسی عواملی که باید پیش از خرید انواع لباس یکبار مصرف بیمارستانی به آن توجه داشته باشید تا خریدی مطمئن انجام دهید، می پردازیم.

از جمله این عوامل می توان موارد زیر را نام برد:

 • رنگ پارچه: مهم ترین نکته در خرید البسه پزشکی رنگ پارچه است. معمولا هر موقعیتی در بیمارستان ها دارای رنگ لباس مخصوص به خود هستند. به عنوان مثال لباس دکتر ها سفید، جراحان، سبز، پرستاران آبی و … می باشد. به همین دلیل پیش از خرید به موقعیتی که قرار است لباس در آن استفاده شود توجه کافی داشته باشید.
 • خاصیت آنتی باکتریال: نکته ای که در خصوص لباس های بیمارستانی باید به آن توجه داشته باشید آن است که این لباس ها حتما باید خاصیت آنتی باکتریال داشته باشند. در واقع پارچه ای که البسه از آن تهیه شده است باید دارای خاصیت آنتی باکتریال باشد.
 • وزن لباس یا همان گرماژ: دیگر ویژگی که البسه پزشکی باید داشته باشند آن است که سبک باشند. به همین دلیل استفاده از گرماژ مناسب پارچه در تولید این البسه امری بسیار مهم است. البته لازم به ذکر است که گرماژ هر لباس با نوع دیگر آن با هم متفاوت است. به عنوان مثال گرماژ کلاه کمتر از گرماژ شلوار است.
 • انواع پارچه بیمارستانی را بشناسید: همه مواردی که ذکر شد، مستلزم آن است که شما با انواع پارچه های بیمارستانی آشنایی داشته باشید. این پارچه ها شامل پارچه تترون، ترگال ساده، اسپان باند، ترگال کجراه، برزنت بیمارستانی و … می شوند.
 • قیمت مناسب: پیش از این هم گفتیم که قیمت فاکتور بسیار مهمی است و بهتر است که به دنبال پارچه ای با قیمت مناسب باشید. اما نکته ای که بسیاری از افراد در آن دچار اشتباه می شوند آن است که تصور می کنند پارچه های خارجی از کیفیت بالا تری برخوردار هستند. در صورتی که باید بگوییم این گونه نیست و لزوما قیمت بالا به معنی بالا تر بودن کیفیت نیست. شما می توانید البسه ای که تولید داخل هستند را با قیمتی مناسب تر و کیفیتی برابر با نمونه های خارجی خریداری کنید.
 • به مجوز و پروانه بهداشت توجه کنید: از آن جایی که هدف از تولید البسه یکبار مصرف کاهش انتقال بیماری ها است، بنابراین هنگام تولید این محصولات هم باید موارد بهداشتی به درستی صورت گرفته باشد. بنابراین پیش از خرید حتما به مجوز و پروانه بهداشت محصولی که خریداری می کنید و همینطور شناخته شده بودن برند آن توجه کافی داشته باشید.

با توجه به مواردی که ذکر شد شما می توانید خریدی مقرون به صرفه و مطمئن را انجام دهید.

خرید لباس پارچه ای بیمارستانی یکبار مصرف

در خصوص خرید لباس بیمارستانی نکته هایی هستند که باید به آن ها توجه داشته باشید.

اولین نکته را می توان قیمت این محصولات در بازار به شمار آورد.

از آن جایی که عوامل بسیار متعددی بر قیمت البسه پزشکی در بازار تأثیر می گذارند، بنابراین پیشنهاد می کنیم که پیش از خرید استعلامی از قیمت روز این محصول تهیه کنید.

برای راهنمایی و خرید این محصول و همینطور استعلام قیمت آن می توانید با شماره هایی که در پایین سایت درج شده اند، تماس حاصل کنید.

همینطور لازم به ذکر است که خرید این محصول در بازار به صورت مستقیم و با واسطه صورت می گیرد.

عرضه کننده انواع لباس یکبار مصرف بیمارستانی استریل

عرضه کننده انواع لباس یکبار مصرف بیمارستانی استریلدر حال حاضر تولید کننده ها و برند های زیادی هستند که در کشور ما به تولید انواع البسه پزشکی می پردازند.

این محصولات پس از طی کردن مراحل تولید در کارخانه ها توسط مراکز پخش و توزیع در بازار عرضه می گردند و برای فروش آماده می شوند.

نکته ای که در خصوص فروش این محصولات باید به آن اشاره کنیم آن است که در سال های اخیر فروش اینترنتی البسه پزشکی از رونق بسیار چشمگیری برخوردار بوده است که دلایل مختلفی هم دارد، از جمله:

 • امکان فروش محصول به صورت 24 ساعته
 • کاهش هزینه های فروش
 • افزایش درآمد حاصل از فروش
 • امکان نشان دادن موجودی انبار به مشتری
 • امکان دسترسی به طیف وسیع تری از مشتریان
 • امکان فروش و ارسال به سراسر کشور

به همین خاطر بسیاری از مراکز عرضه و فروش، فروش اینترنتی را هم به فعالیت های خود افزوده اند.

اگر شما هم از فروشندگان این محصول هستید، می توانید فروش آنلاین را به فعالیت های خود اضافه کنید.

نکته دیگر آن است که با وجود آن که کشور ما از تولید کننده های البسه پزشکی به شمار می رود، اما این بدان معنا نیست که صادرات لباس بیمارستانی از دیگر کشور ها به کشور ما صورت نمی گیرد.

در حال حاضر در بازار داخلی کشور ما انواع لباس های پزشکی با برند های خارجی هم وجود دارند که توسط نمایندگی های مختلف در بازار داخلی کشور عرضه می شوند.

طبیعی است که نمونه های خارجی نسبت به البسه داخلی از قیمت بالا تری برخوردار هستند.

همینطور نوسانات ارز بر قیمت آن ها بسیار تأثیر گذار خواهد بود.

کارخانه تولیدی لباس یکبار مصرف بیمارستانی با کیفیت

در حال حاضر کارخانه های تولیدی بسیار زیادی در کشور ما هستند که به تولید انواع البسه پزشکی می پردازند.

بیشترین پارچه ای که در تولید این محصولات به کار گرفته می شود انواع پارچه اسپان باند می باشد که این پارچه ها هم در کشورمان تولید می شوند.

از آن جهت که دسترسی به مواد اولیه تولید این البسه در کشور ما به راحتی صورت می گیرد، به همین خاطر هم قیمت نهایی لباس های پزشکی تولید شده در این کارخانه ها بسیار پایین و مقرون به صرفه است.

همانطور که می دانید این لباس ها با هدف کم تر شدن میزان انتقال عفونت های مختلف در بیمارستان ها تولید می شوند و به همین خاطر به آن ها لباس بیمارستانی یکبار مصرف یا استریل گفته می شود.

تولید این البسه در کارخانه ها در بخش های مختلفی صورت می گیرد، چرا که این لباس ها دارای انواع مختلفی هستند؛ از جمله:

 • گان یکبار مصرف
 • بلوز یکبار مصرف
 • شلوار یکبار مصرف
 • کلاه یکبار مصرف
 • ماسک یکبار مصرف

مهم ترین نکته در تولید این البسه در کارخانه ها آن است که تا حد امکان باید سرعت آن افزایش پیدا کند. چرا که این البسه معمولا در حجم های بسیار زیاد و به صورت عمده به فروش می رسند.

به همین علت در سال های گذشته تولید این محصولات به صورت اتوماتیک و به کمک دستگاه های مختلف صورت می گیرد و همینطور پس از برش بخش های مختلف لباس، دیگر به هم دوخته نمی شوند. بلکه به وسیله پرس به هم وصل می شوند و این موضوع به خوبی توانسته است که سرعت تولید البسه پزشکی را افزایش دهد.

همینطور جالب است بدانید که پرس کردن به جای دوخت، هزینه تولید البسه را هم کاهش داده است که به نوعی مزیت رقابتی به شمار می رود.

انواع لباس بیمارستانی یکبار مصرف در مدل های مختلف

انواع لباس بیمارستانی یکبار مصرف در مدل های مختلفبه طور کلی باید بدانید که لباس های بیمارستانی دارای تنوع بسیار زیادی هستند که از جمله آن ها می توان موارد زیر را بر شمرد:

 • انواع لباس بیمارستانی بر اساس سایز: این لباس ها معمولا به دو دسته کودک و بزرگسال تقسیم بندی می شوند. 
 • انواع لباس بیمارستانی بر اساس رنگ: همانطور که پیش از این هم گفتیم بخش های مختلف در بیمارستان ها لباس هایی با رنگ های مختلف بر تن می کنند. مانند پرستاران و جراحان و کودکان … .
 • انواع لباس بیمارستانی بر اساس برند: تنوع برند هم در نمونه های داخلی بسیار زیاد است و هم نمونه های خارجی که هر کدام کیفیت مخصوص به خود را هم دارند.
 • انواع لباس بیمارستانی بر اساس جنس پارچه: با این که بیشتر البسه پزشکی توسط پارچه های اسپان باند تولید می شوند، اما پارچه هایی همچون ترگال و فلامنت هم در تولید این محصولات به کار می رود.
 • انواع لباس پزشکی بر اساس قیمت: در حال حاضر اگر به قصد خرید این محصولات به بازار مراجعه کنید با قیمت های بسیار متفاوتی از آن مواجه خواهید شد.

در حال حاضر انواع البسه پزشکی که در کشور ما تولید می شوند شامل بخش های زیر می شوند:

 • البسه جراحی
 • کلاه و ماسک و روکش کفش
 • البسه پزشکان و پرستاران
 • رو بالشی
 • رو تختی
 • گان پزشکی

همینطور این لباس ها دارای انواع مردانه، زنانه و بچگانه هم می شوند که لباس های بچگانه و همینطور پزشکان و پرستاران بخش کودکان هم در برخی موارد به رنگ های بنفش یا صورتی می باشد.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.